Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

shift-centrum-pruhledny

Systemické regrese 3D, meditace a masáže

Martina Brandy

.

Cesta do vlastní minulosti.

.

provází:
Martin Branda
kontakt:
mob. tel. : 606 270 559 , mail.: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
.

 

Systemická regresní terapie 3D

- kombinuje základy více typů regresních terapií s prvky NLP a zohledňující další systemické souvislosti a zapletení řešeného tématu klienta a jeho vnitřních postav a částí duše

Provádí se vědomou komunikací klient-terapeut-vnitřní postavy směřovanou na regresní vzpomínky a obrazy z minulosti , v jen lehce změněných stavech vědomí. Terapie tedy probíhá za plného vědomí, většinou se zavřenýma očima, kdy klient většinou sedí a odpovídá na otázky nebo opakuje slova a věty související s problémem. Vyjadřuje své emoce, fyzické a duševní pocity a průběh událostí, ve kterých je prožívá.

Pro hlubší práci (regrese 3D) je pak také možné vstupovat fyzicky do regresního obrazu a jednotlivých postav v něm formou prostorového rozmístění a pohybu v místnosti. V tomto případě se klient může přemísťovat na různá místa v prostoru místnosti a tam ve stoje, v sedě či v leže vyjadřovat probíhající dynamiku regresní vzpomínky či vést komunikaci vnitřních postav.

Každé prožité trauma se různou měrou zapíše do paměťových struktur člověka. I když se dotyčná osoba domnívá, že následky již po čase odezněly, není tomu tak. Jakákoli situace, která nějakým způsobem připomíná okolnosti při traumatu, může vyvolat nečekané reakce. Například deprese různé intenzity, strach, úzkost atd., často provázené projevy na tělesné úrovni (pocení, třes, zima, horko, náhlá ztráta energie atd.). Některé poruchy dotyčná osoba nemusí sama hned zaznamenat a je upozorněna třeba až okolím (poruchy vyjadřování, horečná aktivita nebo útlum, atd.). Možností a kombinací projevů je celá řada.

Důležité je systemické pojetí, kdy je zapotřebí, při zpracovávání problému v regresi, hledat možná zapletení v širších souvislostech rodinného systému a skrytých motivací v něm.

Při správném vedení terapie je možné ošetřit řadu problémů, nastartovat a nasměřovat léčivý proces, uvolnit zadržené traumatické energie, získat pochopení a porozumění, podpořit integrační proces a kontakt s vytěsněnými traumatizovanými částmi naší duše.

Bližší informace a způsob provedení je nutné dohodnout osobně.

Doba trvání jedné procedury je 1-3 hod. Intenzitu je možné předem domluvit. Vždy je třeba aktivní přístup klienta a velmi pomůže i cílená příprava při zpracování tématu.


Meditace

Pod pojmem meditace jsou přiřazovány různé významy. V podstatě se jedná o různé metody ztišení mysli a hluboké relaxace. Při těchto slovně vedených meditacích je meditující postupně veden k tomu, aby za plného vědomí zcela zastavil myšlenkové pochody, emoce, vnímání těla a smyslových signálů a dosahuje velmi hluboké relaxace. Schopnost hloubky meditace závisí na osobě, individuálních předpokladech, praxi a způsobu vedení. Meditující může také přímým poznáním získat odpovědi, které se v mentální rovině hledají velmi těžko, např.: kdo jsem, co je to duše a jak je spojena s tělem, jak funguje mysl (vznik, průběh a zánik myšlenkových pochodů je možné vědomě sledovat), jak funguje interpretování člověka, na čem závisí pocit štěstí, atd.

Každá taková meditace je svým průběhem jiná, ale způsob provádění je, možné si osvojit a provádět, při troše trpělivosti, doma.

.

Masáže

  • Masáže čínského stylu. Jedná se o hluboce uvolňující masáže s řadou prvků čínského stylu.
  • Masáž zad trvá zhruba hodinu a často při ní klient usne.
  • Masáže s uvolněním psychosomatických bloků.
  • Formou masáže je možné pracovat i regresně. Mnoho traumat se projevuje na tělesné úrovni a lze je odblokovat prací s tělem za současného rozhovoru na dané téma. Vždy se jedná o silný zážitek.
  • Dobu trvání lze domluvit, zhruba to je 1-3 hodiny.
  • Dynamická masáž baňkami - při tomto způsobu dochází k silnému prokrvení pokožky, je vhodná zvláště proti celulitidě.

kde:

1. Děčín - Křížová 16 (vchod s antikvariátem)

2. Shift-Centrum Česká Lípa, Havlíčkova 426 v budově SPŠ

3. Po domluvě na jiném místě, dle přání klienta.

.

Na terapie se je třeba objednat.

.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie