Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

Po konstelacích se mi událo hodně věcí v životě, mohou za to konstelace? - jak je to s odpovědností vlastní a konstelací za následné události? Mohla konstelace způsobit třeba autonehodu?

Po konstelacích se může dít hodně věcí kolem nás a v nás samých. Konstelace samotná však neudělá nic sama o sobě, věci vytváříme my sami podle našich potřeb a potřeb našich traumatických strategií.

Vše se tedy týká naši odpovědnosti a také naší tendence hledat vinu-chybu někde externě .... formulace, že za nějakou nehodu může konstelace či meditace je už v základě zcela chybná (virus) ... vychází sice už z uvědomění, že tyto věci mají vliv na praktický život, ale žádná konstelace či meditace nezpůsobí autonehodu, to způsobí konkrétní chování a vytváření reality konkrétních lidí v konkrétní situaci, kterou si vytvořili oni sami .... už tu je vnímání souvislostí, ale chybí vnímání odpovědnosti!

Navíc takto vnímané souvislosti mají ještě přeznačené vnímání hodnot (zaměření na problém, bolest, ztrátu... místo na zisk, pomoc atd.) - tedy jiný pohled by mohl být také : např. díky konstelaci jsem autonehodu vůbec přežil nebo s menším zraněním, kdoví jak by to dopadlo, kdybych ta témata na konstelaci vůbec neotevřel a nezačal řešit! Další pohled je např. porozumění : aha, až takovou sebedestruktivní sílu v sobě mám, až tolik bolesti a zranění mám v sobě?...až tak mně to táhne do smrti či bolesti? Jde o to zda se chopíme stvořitelské role a nebo role oběti.

 

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie