Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

Jdou vysledovat nějaké souvislosti v případě homosexuality či transexuality?

Ano, v těchto případech vždy najdeme nějaké příčinné zapletení, nějakou zdrojovou obrannou či kompenzační strategii. Ještě jsem nezažil ani neslyšel o případu, kde by tomu tak nebylo. Což ovšem neznamená, že bychom se měli nějak snažit někoho předělávat a měnit, protože pro něj je to v danou chvíli stále ta nejlepší varianta, jak řešit svou situaci.

Jde o to, že člověk s jinou nebo změněnou sexuální orientací, může (pokud má motivaci) buď vyřešit některé staré rány, ukončit některé strategie a získat prací na sobě více klidu a nebo může i své současné nastavení zcela změnit. Pravda je, že pokud už někdo udělal nějaké zásadní rozhodnutí stran své orientace, tak se jen málo kdy odhodlá vystavit se novému hledání a zpracovávání bolestí a nové volbě. Žije v přesvědčení, že se svobodně rozhodl, což ovšem není a nemůže být pravda, je to jen jeho obranná strategie, protože vůbec neměl k dispozici potřebné informace o zapletení a možnostech práce s nimi, byla to jen jeho volba přežití. Častější případ je, kdy příjde člověk v úseku života, kdy se teprve rozhoduje, jak se k otázce své sexuality postaví a pak má větší vlastní motivaci se podívat hlouběji na souvislosti a teprve se o něco svobodněji rozhodnout jak dál.

Nikdy se tedy nesnažíme někoho s tímto tématem měnit na konstelaci, každý má své místo v systému a čas na své volby. Pokud by se navíc pokoušel o změnu a nebyl na ni připraven, tak může dojít k dalším zraněním. Takto pokud je v homosexuálním vztahu, je to většinou emočně jistější vztah neboť mezi stejnými polaritami to nikdy nemůže tak zajiskřit, jako mezi rozdílnými polaritami. Tedy nemohu sice tolik získat a prožít, ale také se nemohu tolik zranit.

O konkrétních příčinných souvislostech mluvím podrobněji v případě potřeby na seminářích nebo pak na výcviku. Těch souvislostí je několik a vždy jsou za nimi těžké bolavé zkušenosti v rodině a změna sexuální orientace je pak logickým nevědomým pokusem o zpracování tohoto zapletení.


 

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie