Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

Mohu vlastní konstelací či terapií pomoci svým dětem?

Ano, svou konstelaci či práci v terapii můžeme přirozeně a velmi úspěšně ovlivňovat problémy našich dětí.

Pokud jsou to děti malé a na nás stále závislé, tak je to někdy i potřebnou podmínkou pro jejich pomoc, aby pracovali na sobě i rodiče. Někdy častá představa některých rodičů, kteří přivedou dítě s nějakým problémem se slovy, něco s ním udělejte, má takových problémů, ale nás do toho netahejte, je naprosto zcestná a nerealizovatelná.

Důvodů, proč jde dobře pomáhat dětem přímo práci na sobě, je několik - např.: jde o přirozené role a odpovědnost a pomoc většího menšímu a většina problémů dětí zrcadlí problémy rodičů nebo jejich příčinou jsou přímo vytěsněné části matky, babičky...., takže jejich převzetím zpět můžeme snadno problém odstranit. Rovněž pochopením a adekvátní reakcí na zrcadlenenou zprávu dítětem rodiči, sebereme dítěti důvod problém zrcadlit. Pokud je dítě zamrzlé v nějaké traumatické strategii, tak může rodič také snadno mu pomoci ukončit tuto událost a posunout se dál.

Reakce dětí na terapeutickou práci rodičů je někdy až překvapivě rychlá, a to jak v oblasti psychiky a jednání, tak v oblasti fyzického zdraví!!

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie