Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

Mohu vlastní konstelací či terapií pomoci svým rodičům či jiným lidem?

Práci na sobě, všechny terapie a změny děláme především pro sebe, jen tak pak můžeme i něco nového předávat dál lidem kolem. Motiv pomoci svou konstelací svým rodičům ukazuje na několik systemických a traumatických zapletení, od přehozených rolí rodič-dítě k traumatické potřebě malého dítěte zachraňovat svého rodiče pro své přežití nebo v iluzorní naději, že když na tom on bude lépe, tak pak mi konečně dá víc pozornosti, ocenění, lásky.

Takovýto motiv (pomáhaní rodičům) nejde přijmout, ale jde ho velmi dobře využít pro další práci. Nejde to přijmout, protože bychom při tom nebezpečně retraumatizovali a protože nejde pomoci někomu jinému, kdo třeba ani pomoc nechce.

Na druhou stranu platí, že každá práce v systému na jednotlivci, může ovlivnit celý systém (jen nevíme jak), takže když se dotyčný změní, zaregistruje to vědomě i nevědomě jeho okolí, včetně jeho rodičů a mohou na to nějak reagovat, jen nevíme jak. Je možná jejich vstřícnější reakce, ale je možná i větší konfrontace, protože mohou pocítit zpět svou vlastní odmítanou odpovědnost, svá vlastní zranění a je jen na nich jak s tímto naloží.

Naopak můžeme přirozeně svou konstelací velmi ovlivnit problémy svých vlastních dětí a jim takto pomoci.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie