Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

ikona

Zakladatel metody rodinných konstelací a pohybu duše.

Zakladatelem této systemické rodinné terapie tzv. metody rodinných konstelací, která využívá zmíněných vlastností rodinného systému je Bert Hellinger.

Zakladatel metody Bert Hellinger

Bert Hellinger narozen 1925, studoval filosofii, theologii a pedagogiku a pracoval šestnáct let jako člen katolické mise u kmene Zulu v Jižní Africe. Potom studoval psychoanalýzu, NLP, hypnoterapii, skupinovou dynamiku, transakční analýzu a primární terapii. Přitom si povšiml, že existuje jakási úroveň pocitů, která nepramení z osobního života konkrétního jedince. Po dlouhém výzkumu objevil, že tyto pocity mají původ v předchozí generaci originální rodiny. A nejedná se pouze o členy, které dotyčný jedinec znal, ale také o ty, které nikdy nepotkal, kteří zemřeli, či byli z rodiny vyloučeni. Tito lidé jsou ve skutečnosti v systému rodiny přítomni a na jednotlivé členy mají stále vliv, a to někdy velmi nebezpečný vliv ústící do chorob, nehod či náhlých úmrtí.

Bert Hellinger dnes patří k nejvíce inovačním a diskutovaným představitelům nových směrů ve vývojové a transformační psychologii. Jeho práci dnes rozvíjí celá řada kolegů a terapeutů do mnoha směrů, a i když můžeme dnes vidět v jeho práci (z pohledu nových informací o působení traumatu v člověku i rodinném systému) mnoho chyb, tendencí k retraumatizaci a vidět mnoho traumatických přeznačení a omezení vlivem prostředí a doby, ze které vzešel, tak je třeba s úctou uznat, že Bert Hellinger měl pro vývoj této práce a pro psychoterapii opravdu zásadní význam.


ikona

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie