Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

Finanční konstelace

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.

Na naše finanční či majetkové problémy se můžeme tímto konstelačním přístupem podívat zcela jinýma očima, podívat se na skryté systémové vlivy (splácení dluhů za pocity viny, dluhy v systému, křivdy a bezpráví, traumatické události, zabavené majetky a ztráty v rodině a nevědomá loajalita s předky....), podívat se na destruktivní vlivy nejrůznějších přesvědčení stran peněz-financí a majetku, které v nás žijí jako nevědomé destruktivní programy - zde pak mluvíme o Finančních konstelacích.

Signálem pro práci s tímto tématem nejsou jen zjevné majetkové a finanční problémy, ale třeba opakující se drobné ztráty, trvalý stav našeho konta na nule nebo někde pod ní, zadluženost, která nepřináší zisk, pocit dřiny z vydělávání peněz, podrazy společníků, kolegů v práci apod.

Mezi nejčastější destruktivní a omezující přesvědčení - programy v naší hlavě patří např.: že peníze jsou špinavé, že peníze nejsou na hraní, že poctivou prací si peníze nevyděláš, že je mají oni, ale ne ty, že musíš na ně dřít - odmakat si je, že pracovat se musí a někdo přece dělat tuhle práci musí, že nejsou důležité pro nás, jsou důležitější věci, že nejsou dost duchovní, že je dobře raději jich moc nemít abychom o ně nepřišli, že peníze kazí charakter, že všichni, kdo mají peníze jsou podvodníci, parchanti a zloději  ....atd, atd...

Vztah k penězům je však ještě zásadněji ovlivněn těmito aspekty:

  1. traumatickými spojením hodnoty peněz se startegií přežití, kontroly a moci
  2. neustále traumatizující přeznačení hodnoty peněz, kdy současně peníze nemají žádnou reálnou hodnotu (a jsme nuceni věřit, že ji mají) a jsou ve skutečnosti jen dlužním úpisem a závazkem vůči vládnoucí finanční elitě, ovládající světové finance a vlastnící všechny kontrolní finanční instituce a organizace....

Rozhodujícím pro výsledné hospodaření s penězi a majetkem je náš vnitřní pocit deficitu či hojnosti v oblasti peněz a toho co potřebujeme pro svůj život a realizaci v něm. Případný deficit v této oblasti, který může být vědomý (víme že po něčem toužíme, něco si chceme pořídit a odříkáme si to, odkládáme), ale může být i zcela nevědomý a překrytý mnohými přesvědčeními, přeznačenými hodnotami a obrannými strategiemi.

Tento deficit není naprosto závislý na výši finančních prostředků a objemu majetku, se kterými zacházíme, může se tedy projevovat jak na úrovni nulového majetku a přežívání, tak na úrovni velkého bohatství a velkých finančních objemů. Dokonce i vzdělávací programy a učení o vytváření bohatství a finanční nezávislosti vytvářejí samy o sobě skryté formy deficitu, který se sice neprojevuje většinou v oblasti financí, ale začne se sice pomalu, ale velmi jistě a velmi skrytě, projevovat v jiných oblastech života, pokud se s tématem nevědomého vnitřního deficitu nepracuje opravdu komplexně a neošetří se traumata, která ho vytváří ve všech 12 oblastech působení. Teprve pak totiž začínáme tvořit skutečnou finanční nezávislost, která není paradoxně závislá ani na finanční prosperitě a mnohých kompenzacích (hlubšího deficitu), které tato prosperita sladce nabízí.

.

Se všemi těmito tématy lze pracovat na seminářích konstelací uvedených v aktuální nabídce, resp. pravidelně na seminářích konstelací v Praze ve StudioPro nebo Praze MFK-Centru nebo v Shift-Centru v České Lípě. Ve zvláštních termínech pak i na jiných místech republiky.

.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie