Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

Zdravotní konstelace

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.

Zdravotní konstelace - systemická konstelační práce umožňuje rovněž se podívat na nevědomé souvislosti a příčiny našich zdravotních - psychosomatických problémů - zde mluvíme o metodě zdravotních konstelací.

V zásadě se pracuje buď v rodinném systému, kde hledáme skryté souvislosti a vlivy zdravotního problému nebo se díváme na téma očima traumatu a pracujeme s jednotlivými částmi duše, zástupci nemocí a skrytých motivů, zapomenutých traumatických událostí nebo s dopady separačních procesů vazeb rodič-dítě. Takže se při této práci spojují přístupy rodinných konstelací a konstelací traumatu.

Parazitální zátěž je strážcem traumatu v našem těle, takže ve zdravotních konstelacích často pracujeme s konkrétními parazity (patogeny obecně), zjištěnými při systemické detoxikaci nebo před ní a zaměřujeme pozornost na psychosomatické souvislosti a původní skryté zisky, vázané na zdravotní problém a tím i daný patogen. V systemické detoxikaci pak objevujeme zajímavé emoční a vztahové souvislosti jednotlivých parazitů na naši i rodinnou psychiku.

Velký a přímý vliv na naše zdraví mají prožité narkózy a ztráty vědomí nebo úrazy, operace a zážitky ohrožující život a těmto tématům se věnují konstelace narkóz a ztrát vědomí. Další možností práce je postavit zdravotní problém do strukturní či spontánní konstelace.

Specifickou možností léčení naší duše s dopadem na naše zdraví pak mohou být i konstelace Esencí. Konstelace Esencí jsou doteky a spojením s našimi zdroji života potřebnými pro osobní životní cestu a další vývoj. Kontakt s různými druhy - kvalitami Esencí života podporuje integrační a léčivý proces. Všichni máme někde uložené vzpomínky na zkušenosti spojení s těmito Esencemi, ale vlivem traumat a dalších vlivů s nimi snadno ztrácíme kontakt, a to se stává destruktivním pro náš vývoj i naše zdraví.

.

Se všemi těmito tématy lze pracovat na seminářích konstelací uvedených v aktuální nabídce, resp. pravidelně na seminářích konstelací v Praze ve StudioPro nebo v Shift-Centru v České Lípě. Ve zvláštních termínech pak i na jiných místech republiky.

.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie