Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

Konstelace prenatálních a porodních traumat

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.

Specifickým obdobím, které může zahrnovat určité traumatické zkušenosti a témata je naše prenatální období, tedy předporodní úsek našeho bytí, který v nás zanechává velmi silné emoční otisky a vzorce - programy našeho jednání po celý život. Je někdy opravdu překvapující zjistit, jak moc tyto předporodní a porodní zkušenosti ovlivnily náš život. Na tuto zkušenost je také vázáno smíchání identit a životních strategií rozeného dítěte s vytěsněnými částmi a obrannými strategiemi matky a tím ke zmatení vědomí KDO JSEM JÁ. Těmto tématům se pak věnují konstelace porodních a předporodních traumat (prenatálních traumat). V poslední době se rovněž stále častěji setkáváme s přímým vlivem traumat umělého početí. Obecně prenatální konstelace včetně významu událostí a motivací početí se stávají v poslední době zajímavým zdrojem poznání.
Velmi zajímavé souvislosti, s obrovským dopadem do současné reality, se ukazují kolem tzv. "PLACENTÁRNÍHO TRAUMATU" , které souvisí s našim předčasným odstřižením od placenty. Blížší souvislosti k tomu pak probíráme na výcviku SiT Systému a dotýkáme se na seminářích konstelací v SiT Systému.

.

S prenatálními a porodními konstelace můžeme pracovat různými způsoby, např.:

 1. postavení celé pranatální časové lini za účastí všech významných částí duše klienta a matky a dalších faktorů a sledování průchodu touto linií - kombinace konstelačních a NLP prvků
 2. postavení určitého úseku prenatálního období či porodu
 3. identifikace těchto úseků které vyplyne ze spontání konstelace
 4. identifikace některého úseku či tématu při běžné systemické konstelaci (rodinné konstelaci, konstelaci traumatu, strukturní konstelaci)
 5. zaměření na určité strategie či přeznačený systém hodnot potenciálně spojený s prenatální a porodní tématikou
 6. výpadky paměti a pozornosti nebo závislosti vázáné na vlivy podpůrné chemie-medikace kolem porodu, prenatálu nebo na narkózu matky atd...
 7. rozdělování traumaticky spojené identifikace s matkou a hledání sama sebe
 8. hledání vhodného jména budoucího dítěte
 9. hledání a řešení potencionálních rizik osobních zdravotních nebo vlivu rodinných traumat a přenosů...

.

Se všemi těmito tématy lze pracovat na seminářích konstelací uvedených v aktuální nabídce, resp. pravidelně na seminářích konstelací v Praze ve StudioPro nebo v Shift-Centru v České Lípě. Ve zvláštních termínech pak i na jiných místech republiky.

.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie