Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

Jaký je význam účasti na konstelacích bez postavení vlastní konstelace?

Postavení vlastní konstelace je samozřejmě důležitá věc, ale stejně jde vždy o dlouhodobější proces transformace, a i když je někdy účinek z postavení vlastní konstelace velmi rychlý, tak je dobré nepřistupovat k ní, jako ke kouzelné pilulce. Vždy jde o proces, na kterém je třeba dlouhodoběji pracovat, ať už samostatně či s podporou, a někdy naopak potřebujeme nejprve nabrat určité zkušenosti z rolí v cizích konstelacích a získat náměty pro svou konstelaci.

Zkušenosti z cizích konstelací mohou být někdy naopak mnohem silnější nebo i zásadnější pro vlastní pokrok neboť na vlastní konstelaci už můžeme být více méně připraveni, co možná uvidíme, uslyšíme, už nás někdy (zvláště při dlouhodobější práci) jen tak něco nepřekvapí, ale účast na tématech v cizích rolích (zvláště opakovaně) může být někdy velmi překvapivá a také zásadní.

Účast na konstelacích je sama o sobě navíc výborným tréninkem pro naši emoční svobodu a schopnost dívat se na svět s jasným vědomím a vstupovat a vystupovat do nejrůznějších emocí, schopnost emoce pojmenovat a vyjádřit, použít svobodně pro sebe.

Konstelace, pokud se pracuje s nimi ve všech oblastech SiT Systému, mohou být jedinečnou možností, jak odhalovat iluze ve kterých žijem, zmatené a přeznačené vnímaní hodnot a skutečných skrytých motivů, a tak vystupovat ze zajetí iluze.

Dokonce jen pozorování procesů a dynamiky v konstelaci, bez jakéhokoliv vlastního zapojení, může být velmi silným a intenzivním prožitkem.

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie