Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

Bachova květová terapie

(Bach Flower Therapy).

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.

V rámci této metody je s klientem proveden konzultační pohovor, který vede k odhalení a popsání emocionálních vzorců v jednání klienta. Jsou hledány kořeny problémových emocí a jednání. Na základě těchto skutečností je proveden výběr Bachových květových esencí k pravidelnému užití (tzv. užívací lahvičky). Každá Bachova květová esence představuje určitou psychickou strukturu - emocionální vzorec jednání jednotlivce. Každého člověka tedy charakterizuje v určitém období určitá kombinace těchto vzorců-typů. Vybrané esence pak působí velmi jemně, ale efektivně na psychickou a následně i fyzickou stránku člověka a mají na něj celkově harmonizující vliv a podporují jeho osobnostní rozvoj a sebepoznání.

Velmi dobrých výsledků dosahuje tato metoda v následujících oblastech:

 • Konkrétní strachy a úzkosti, trémy, deprese, beznaděj. Strachování o blízké osoby. Hysterie a emoční výlevy.
 • Poruchy koncentrace, nespavost, neklidná mysl, zasněnost.
 • Přecitlivělost na změny, citová přecitlivělost.
 • Netrpělivost, nesnášenlivost a kritičnost.
 • Přetíženost odpovědností - stresové situace v zaměstnání.
 • Nedostatek sebedůvěry, nerozhodnost, umění říci ne, žárlivost, závist.
 • Sebelítost, citové vydírání, sebeobviňování, výčitky a křivdy, manipulace.
 • Zpracování šoků a prožitých traumat, sexuální disfunkce, nechtěné hraní her před druhými (masky), kdy se nedaří chovat přirozeně a volně.
 • Dále také únava, třesy a tiky, ekzémy atd.
 • Metoda je velmi vhodná jako součást práce na svém sebepoznání a seberozvoji.
 • Metoda je vhodná rovněž jako doplňující či otevírající prvek pro práci v CST a rodinných konstelacích.
 • Metoda je účinná nejen pro práci s lidmi, ale v některých případech i se zvířaty (např. neklid, vystrašenost, žárlivost, zesláblost a nemoci, problémy s kůží a srstí…).
kompletní sada Bachových esencí

Zakladatelem této metody je dr. Edward Bach (1886-1936): který patřil v Londýně mezi známé a vyhledávané lékaře své doby. Pracoval jako chirurg-traumatolog, studoval imunitní systému a bakteriologii. Jeho výzkumy se týkaly především střevní flóry. Objevil sedm typů bakterií, které lze využít jako očkovacích látek, a tento objev mu vynesl uznání v lékařských kruzích. V červenci 1917 však vážně onemocněl a musel být operován na rakovinu a lékaři mu oznámili, že mu zbývají nanejvýše tři měsíce života. Učinil však z nich dalších 19 plodných let. Sám k tomu řekl, že za ně nevděčí chirurgům, nýbrž hluboké vnitřní proměně a dochází k názoru, že člověk onemocní, jsou-li Duše s Tělem v nesouladu a že nemoci jsou důsledkem hlubokého a dlouhodobého vlivu negativních sil na lidskou duši, který se následně manifestuje v těle. Dalším milníkem jeho profesionální kariéry bylo v roce 1922 zavedení tzv. Bachových nosod, které se používají dodnes. V letech 1922-28 pracoval na své koncepci chronických onemocnění a na jejich souvislosti se střevní flórou. V roce 1928 se dr.Bach vzdal své lukrativní ordinace v centru Londýna a vydal se do přírody hledat rostliny a květy na nový způsob léčení nemocí a k jejich prevenci.

V roce 1930 dr. Bach nalezl první základní rostliny, z jejichž výtažků připravil první tinktury k odstraňování negativních emocionálních stavů. Dnes jeho květová terapie obsahuje 38 léčivých rostlin, stromů a keřů, jejichž esence narovnávají lidskou psychiku.

Agrimony Aspen Beech Centaury

Cerat Clematis Crab Apple Elm

Gentian Gorse Heather Holly
Honey Suckle Hornbeam Cherry Plum ChestnutBud
Chicory Impatiens Larch Mimulus
Mustard Oak Olive Pine
Red Chestnut Rock Rose Rock Water Scleranthus
Starof Bethlehem Sweet Chestnut Vervain Vine
Walnut Water Violet White Chestnut WildOat
Wild Rose Willow

Konzultaci s výběrem užívací lahvičky provádí: Ing. Tomáš Půlpán - Shift Centrum,

V prostorech Shift-Centra na SPŠ, Havlíčkova 426, Česká Lípa

Cena500,- Kč / 60-75 min.,  750,- Kč / 90-105 min. ,

(konzultace tématu, pohovor pro výběr esencí, užívací lahvička v ceně)

Objednání na konzultaci proveďte prosím na tel: 734 701 861 nebo na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

ikona

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie