Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

Individuální konstelace

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.


  • Základy individuálních konstelací - vychází z principů systemických rodinných konstelací a konstelací traumatu, kdy se využívá vnitřního obrazu řešeného systému v nitru klienta a jeho ztvárnění do konstelačních pozic pomocí neživých zástupců (hračky, postavičky, polštáře, kameny, mandaly, fotky a nejčastěji jen čisté kusy papíru, označené jménem postavy a směrem pohledu.

  • Způsob práce - po podrobné konzultaci tématu a systému klienta vybere lektor zástupce systému, se kterým se bude pracovat a označí tyto neživé zástupce (buď viditelně, zřetelně a nebo naopak skrytě, anonymně), pak klient rozmístí tyto papírové zástupce (s vědomím jejich identity či nikoliv) do prostoru podle svého intuitivního vnímání. Už toto původní rozestavení vypovídá o mnohém a jde s ním dále pracovat. Pak se střídavě klient a terapeut, za dodržení určitých pravidel a postupů, střídají - staví na jednotlivé pozice a sbírají tam pocity a vztahy k dalším pozicím. Dále se testují vzájemné interakce a odhalí identifikují přesně jednotlivé pozice - identity zástupců, dále se mohou otestovat možnosti změny pozic, působení slovních vyjádření apod. a hledá se nový funkčnější konstelační obraz a tím i vhodný směr potenciálních kroků v praktickém životě. Vše pochopitelně za dodržení principů terapeutické a systemické konstelační práce a vědomí traumatických procesů. Je třeba důsledně hlídat aby nedocházelo k záměně mezi skutečností a iluzorními přánimi, je třeba různými způsoby předcházet vlivům možných projekcí klienta i terapeuta-lektora.

  • Individuální konstelace mají pochopitelně svá omezení, která spočívají ve zpětné vazbě pouze od klienta (omezeného vlastním zapletením v systému) a lektora (omezeného vedením konstelace z metapozice a neustálým přepínáním mezi jednotlivými pozicemi v konstelaci a pochopitelně jeho vnitřními tématy, která vidí či nevidí). Individuální konstelace nemůže nikdy poskytnout tak pestrou zpětnou vazbu, jak konstelace s živými zástupci a nejde zde dostatečně pracovat terapeuticky na léčení běžících traumatických procesech a ověřovat spolehlivě posuny v tomto procesu na integraci vlastních částí, obtížně se zde odhalují záměny hodnot a parazitické identity.

  • Naopak tento způsob práce přináší některé výhody: rychlý a akutní náhled na řešené téma, nahlédnutí a porovnání možných budoucích kroků, naznačení příčin zapletení pro další práci, utajení intimních či tajných firemních informací před jinými lidmi, možnost volněji experimentovat a zkoušet změny pozic v obraze vznikající konstelace, možnost si vyzkoušet pocity jiných členů systému na jejich pozici sám na sobě a tím je lépe pochopit.

.

Provází: Tomáš Půlpán, Shift-Centrum

.

Kde:

1. V prostorech Shift-Centra na SPŠ, Havlíčkova 426, Česká Lípa

Cena:

500,- Kč / 60-70 min. - krátký náhled se sdělením základního záměru a motivu

750,- Kč / 90-100 min. - náhled či kratší konstelace s krátkou konzultací

1 200,-Kč / 150-180 min. zvýhodněný blok. - konzultace a konstelace

(za každou další hod 500,- Kč)

Objednání :

Ing. Tomáš Půlpán - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , mob. tel.: 734 701 861

2. V prostorech MFK-Centra Praha, ulice Palackého 1

Cena:

1 500,- Kč / 60-70 min., 500,-Kč / za každou další 0,5hod,

resp. 2 000,- Kč / 90-100 min. ,

2 500,-Kč / 120-130 min.

nebo zvýhodněný blok: 3 000,- / 3hod,

( za každou další hodinu 1000,-Kč )

Objednání proveďte prosím na :  telefon: +420 224 813 755, mobil: 724 848 632 nebo 602 486 745 , e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie