Rodinné Konstelace

poradenství, orientální tanec, terapie a meditace, koučování, NLP

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
info@shift-centrum.com tel.: 734 701 861, | 739 261 043

Email Tisk PDF

logotyp

EMI (Eyes Movement Integration) a práce s traumatem

.

Veškeré individuální konzultace a terapie, stejně jako skupinové workshopy a semináře probíhají v rámci specifického přístupu SiT Systému.

.

EMI (Eyes Movement Integration) je velmi efektivní metoda práce s traumatem – práce s řízeným rychlým i pomalým pohybem očí a dýcháním v závislosti na problémových tématech a pocitech, které tato témata vyvolávají. Metoda rovněž zohledňuje znalosti z NLP (neuro-lingvistického programování), které se týkají odrazu našich vnitřních životních strategií včetně zapojování našich smyslů do nevědomých pohybů očí. Rovněž ukládání našich vzpomínek z nejrůznějších zážitků, včetně těch traumatických, je vázáno na určitá místa v zorném poli a určité směry pohybů očí nebo rychlost jejich pohybu. ( Například dlouhodobé působení traumatické situace, např. slovní agrese v rodině, může vést dítě k obranné reakci - filtraci sluchu - mluveného slova či zvuků a to se projeví na pohybech očí v oblasti, která náleží smyslu sluchu. Tato obranná filtrace může v následujícím životě vést k přeslechnutí důležitých sluchových signálů i v jiných situacích, jako např. auto na silnici při přecházení a pod.) Práci s pohybem očí se pak můžeme zpětně dostat do původního zdrojového zážitku a pracovat na jeho léčení.

Tato metoda tedy pomáhá odhalit a rozpouštět traumatické strategie a paralýzy v našem životě a podporuje integrační proces každého jednotlivce, navozuje spolupráci všech našich smyslů potřebnou pro harmonické a adekvátní jednání a pro hledání nových tvořivých strategií.

Indikací mohou být opakované nežádané vzorce jednání, strachy nejrůznějšího druhu, úzkosti, deprese, panické jednání, náhly úbytek síly, nesoustředěnost, myšlenkový kolotoč v hlavě, nespavost, různé neschopnosti, problémy se sexualitou, znásilněním, zneužíváním, násilím ...

Metoda je velmi vhodná k ošetření všech vědomých traumatických událostí a odhalení těch nevědomých, pro jejich zpracování a integraci.

Dalším využitím metody ve spolupráci s NLP technikami je práce na podpoření či vytvoření funkčních tvořivých strategiích v různých oblastech našeho života.

Metoda je rovněž vhodná pro posílení a cvičení našeho zraku.

Metodu lze rovněž efektivně podpořit intenzivnější práci a cvičením s tělem a dechovými technikami podle potřeby klienta a zpracovávaných témat.

 


Cena a místo sezení:

1. V prostorech Shift-Centra na SPŠ, Havlíčkova 426, Česká Lípa

Cena500,- Kč / 60-70 min.,  750,- Kč / 90-100 min.1 200,-Kč / 150-180 min. zvýhodněný blok.

Na úhradu lze použít i poukázky Sodexo Relax Pass nebo Flexi Pass.

Objednání na ošetření proveďte prosím na tel: 734 701 861 , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

2. V prostorech MFK-Centra Praha, ulice Palackého 1

Cena1 500,- Kč / 60-70 min., 500,-Kč / za každou další 0,5hod, resp. 2 000,- Kč / 90-100 min. ,2 500,-Kč / 120-130 min. nebo zvýhodněný blok: 3 000,- / 3hod

Objednání na ošetření proveďte prosím na :  telefon: +420 224 813 755, mobil: 724 848 632 nebo 602 486 745 , e-mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

logo

Rodinné konstelace FACEBOOK

Čas na změnu

systemicke-souvislosti rodinných konstelací

Shift Centrum
víc než jen fotografie